9 Şubat 2009 Pazartesi

SEO SIRLARI

Bu gün size az bilinen fakat en etkili ve sonuca gitmede önemli olan bir seo yönteminden bahsedeceğim. Bu yöntemi gercek kaliteli seo cu arkadaşlar bildikleri halde pek bahsetmezler. Seo denilince her kezin bildiği genel konulardan bahsetmeyi tercih ederler. Kimse ekmek yediği sırları o kadar kolay başkalarına sunmuyor. Bu bilgileri edinmek için kaliteli seo sonuçları almış siteleri özenle takip ve gözlemlemelerim sonucunda bu sırlarını çözdüm ve sizlerle de paylaşmak istedim. Bir seo meraklısı olarak iyi seo yapmış bir site gördüğümde hemen bunu nasıl yapmış merak eder ve analizlerini çıkartırım bu sitenin. Bu yöntemle gerçekten bir çok seo yöntemini ve ne kadar etkili olduklarını görme fırsatı buldum.Şimdi gelelim küçük seo sırrımıza. Öncelikle seo yapmak istediğimiz bir site belirliyoruz ben buna yazının ilerleyen kısımlarında ana sitemiz deyeceğim. Sonrada ana sitemiz ile aynı konuyu içerecek sitecikler kuracağız. Fakat kurduğumuz bu sitelerin isimlerini ana sitemizin anahtar kelimelerinden seçip kullanmalıyız. Örneğim http://webmasterkaynaklari-adsense.blogspot.com/ sitem için ben google seo kelimesinde çıkmak istiyorsam http://googleseo.blogcu.com/ gibi bir site açacağım. Fakat burda bir önemli ayrıntı var. Kuracağımız bu sitecikler ana sitemizle aynı server da bulunmamalı. Yani ana sitem blogspot.com da kurulu ise siteciğimizde blogcu.com azbuz.com turk.tc gibi farklı serverlardan olmalı. Bunun gibi 7-8 sitecik kuracağız ve bu siteciklerde kendi aralarında aynı serverda olmaması bu işin etkinliğini arttıracaktır. Bu sitecikleri kurduktan sonra siteciklerimize 5-10 tane backlink ayarlıyacağız. bunun için zirve100.com webservis.gen.tr ye üye olmamız yeterli olacaktır. Siteciklerimize ana sitemizin konusu ile benzer anahtar kelimeleride içeren yazılar yazacağız. Sonrada bu siteciklerin her birinden 9-10 tane anahtar kelimeler vasıtası ile ana sitemize link vereceğiz . Bu sitecikleride kendi aralarında anahtar kelimelerle linkleyeceğiz. Buraya kadar olan kısımlar bilinen yöntemler. İşte bundan sonrası küçük seo sırrımıza girecek. Bu sitecikleride yönlendirme kodu kullanarak ana sayfamıza yönlendireceğiz. Örnek yönlendirme kodu < equiv="refresh" content="10;URL=http://gencakim.com">
şeklinde olacak. Bu kodu sitenizin html kodlarına yerleştirin. Bu şekilde istediğiniz anahtar kelimelerde yukarılarda çıkacaksınız. Üstelik benzer içerikli ve farklı serverlarda bulunan sitelerden link almanızdan dolayı pr değerinizde artacaktır. Bu küçük seo sırrı büyük etkiler yapacak. Ama biraz sabretmeniz gerekli. Sitecikler indexlenmeli ve değer kazanmalı. Bu yöntemi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

NOT: sitemize desteklerinizi bekliyoruz. Yazımız işinize yaradıysa yorum bölümüne bir teşekkür iletisi yazabilir yada kendi sitenizden bize bir link vererek destek olabilirsiniz.

1 yorum: